CIF SacJoaquin Section Track and Field
5/21/2014 to 5/23/2014
Division 1 - Trials and Finals

  • Boys 100 Meter Dash
  •  Top 8 qualifers by mark will move to championship final.
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SJ Section:!10.451996Jim McGee, Sacramento
  • Division I:#10.602010R.J. Frasier, Jesuit
  • Place NameAffiliationPrelims
  • Heat 1 Preliminaries Wind: 0.2
  • 1 Rotteveel, Alex (12)Woodcreek/SFL/1/SJ10.94Q
  • 2 Booth, Jordan (11)Franklin-EG/DVC10.98q
  • 3 Somsack-Phillips, Cedric (12)Edison/TCAL/1/SJ11.14q11.134
  • 4 Jetter, Brandon (11)Oak Ridge/DRL/1/SJ11.27q11.268
  • 5 Collier, Dion (10)Merrill West/TCA11.29q
  • 6 Pursch, Justin (11)Gregori/MMC/1/SJ11.35
  • Heat 2 Preliminaries Wind: -1.6
  • 1 Mewborn, David (12)Vacaville/MEL/1/SJ11.01Q
  • 2 Norman, Javonte (11)St. Mary's/TCAL/11.4811.475
  • 3 Collins, Lovell (12)Modesto/MMC/1/SJ11.4811.477
  • 4 McDowell, Elijah (10)Lodi/SJAA/1/SJ11.58
  • 5 Deguzman, Allen (11)Mont Trail/DVC/111.65
  • 6 Olmos, Angelo (10)Atwater/CCC/1/SJ11.69
  • Heat 3 Preliminaries Wind: -0.4
  • 1 Kemp, Edward (12)Atwater/CCC/1/SJ11.14Q11.140
  • 2 Gillum, Davon (12)Stagg/TCAL/1/SJ11.19q
  • 3 Fleming, Kyle (10)Tokay/TCAL/1/SJ11.26q
  • 4 Reece, Ben (11)Bear Creek/SJAA11.41
  • 5 Neczypor, Jacy (12)Jesuit/DRL/1/SJ11.55
  • 6 Carmichael, Jonathan (12)Rodriguez/MEL/1/SJ11.72
  • 7 Grigsby, Harold (11)Edison/TCAL/1/SJ11.81
  • Heat 4 Preliminaries Wind: -0.3
  • 1 Johnson, Taron (12)Sheldon/DRL/1/SJ10.86Q
  • 2 Williamson, Tyus (11)Woodcreek/SFL/1/SJ10.99q
  • 3 Dike, Ugo (11)Franklin-EG/DVC11.27q11.263
  • 4 Wright, Zachary (11)Rodriguez/MEL/1/SJ11.33q
  • 5 Ackernecht, Kevin (10)Ponderosa/DRL/1/SJ11.40
  • 6 Baker, Trent (10)Beyer/MMC/1/SJ11.70
  • Heat 5 Preliminaries Wind: -1.3
  • 1 Jones, Nate (11)Tracy/SJAA/1/SJ11.00Q
  • 2 Brendel, Tyler (11)Granite Bay/SFL11.07q
  • 3 Tank, Aidan (10)Elk Grove/DVC/1/SJ11.27q11.262
  • 4 Layton, Mitchell (12)Woodcreek/SFL/1/SJ11.34
  • 5 Robinson, Eric (12)Modesto/MMC/1/SJ11.4811.480
  • 6 Eastman, Stephon (11)Buhach Colony11.53
  • 7 Basulto, Cristian (12)Napa/MEL/1/SJ11.61
  •  Top 8 qualifers by mark will move to championship final.
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SJ Section:!10.451996Jim McGee, Sacramento
  • Division I:#10.602010R.J. Frasier, Jesuit
  • Place NameAffiliationPrelimsWindHeat
  • Preliminaries
  • 1 Johnson, Taron (12)Sheldon/DRL/1/SJ10.86Q-0.34
  • 2 Rotteveel, Alex (12)Woodcreek/SFL/1/SJ10.94Q0.21
  • 3 Jones, Nate (11)Tracy/SJAA/1/SJ11.00Q-1.35
  • 4 Mewborn, David (12)Vacaville/MEL/1/SJ11.01Q-1.62
  • 5 Kemp, Edward (12)Atwater/CCC/1/SJ11.14Q-0.4311.140
  • 6 Booth, Jordan (11)Franklin-EG/DVC10.98q0.21
  • 7 Williamson, Tyus (11)Woodcreek/SFL/1/SJ10.99q-0.34
  • 8 Brendel, Tyler (11)Granite Bay/SFL11.07q-1.35
  • 9 Somsack-Phillips, Cedric (12)Edison/TCAL/1/SJ11.14q0.2111.134
  • 10 Gillum, Davon (12)Stagg/TCAL/1/SJ11.19q-0.43
  • 11 Fleming, Kyle (10)Tokay/TCAL/1/SJ11.26q-0.43
  • 12 Tank, Aidan (10)Elk Grove/DVC/1/SJ11.27q-1.3511.262
  • 13 Dike, Ugo (11)Franklin-EG/DVC11.27q-0.3411.263
  • 14 Jetter, Brandon (11)Oak Ridge/DRL/1/SJ11.27q0.2111.268
  • 15 Collier, Dion (10)Merrill West/TCA11.29q0.21
  • 16 Wright, Zachary (11)Rodriguez/MEL/1/SJ11.33q-0.34
  • 17 Layton, Mitchell (12)Woodcreek/SFL/1/SJ11.34-1.35
  • 18 Pursch, Justin (11)Gregori/MMC/1/SJ11.350.21
  • 19 Ackernecht, Kevin (10)Ponderosa/DRL/1/SJ11.40-0.34
  • 20 Reece, Ben (11)Bear Creek/SJAA11.41-0.43
  • 21 Norman, Javonte (11)St. Mary's/TCAL/11.48-1.6211.475
  • 22 Collins, Lovell (12)Modesto/MMC/1/SJ11.48-1.6211.477
  • 23 Robinson, Eric (12)Modesto/MMC/1/SJ11.48-1.3511.480
  • 24 Eastman, Stephon (11)Buhach Colony11.53-1.35
  • 25 Neczypor, Jacy (12)Jesuit/DRL/1/SJ11.55-0.43
  • 26 McDowell, Elijah (10)Lodi/SJAA/1/SJ11.58-1.62
  • 27 Basulto, Cristian (12)Napa/MEL/1/SJ11.61-1.35
  • 28 Deguzman, Allen (11)Mont Trail/DVC/111.65-1.62
  • 29 Olmos, Angelo (10)Atwater/CCC/1/SJ11.69-1.62
  • 30 Baker, Trent (10)Beyer/MMC/1/SJ11.70-0.34
  • 31 Carmichael, Jonathan (12)Rodriguez/MEL/1/SJ11.72-0.43
  • 32 Grigsby, Harold (11)Edison/TCAL/1/SJ11.81-0.43
  • Men - Team Rankings - 3 Events Scored
  • 1)Golden Valley/CCC/1/SJ (20) 2)Davis/DVC/1/SJ (16)
  • 3)Jesuit/DRL/1/SJ (11) 4)Stagg/TCAL/1/SJ (10)
  • 5)Del Oro/SFL/1/SJ (8) 5)Pleasant Grove/DRL/1/SJ (8)
  • 7)Oak Ridge/DRL/1/SJ (7) 8)Folsom/DRL/1/SJ (6)
  • 9)Woodcreek/SFL/1/SJ (5) 9)St. Mary's/TCAL/1/SJ (5)
  • 9)Granite Bay/SFL/1/SJ (5) 9)Grant/DVC/1/SJ (5)
  • 13)Napa/MEL/1/SJ (4) 14)Ponderosa/DRL/1/SJ (3)
  • 15)Vintage/MEL/1/SJ (2) 16)Bear Creek/SJAA/1/SJ (1)
  • 16)Atwater/CCC/1/SJ (1) 
Back