10th Annual Red & Black Invitational
4/22/2016
East Stroudsburg University

  • Girls Shot Put
  • Place NameAffiliationFinals
  • Finals
  • 1 Ruth, JocelenKutztown Area42-11.5010
  • 2 O'Brien, MarleyPittston Area33-03.008
  • 3 Davis, IanaPittston Area33-01.006
  • 4 Gass, RileyDanville Area32-09.504
  • 5 Bennett, HannahElk Lake Hig30-11.002
  • 6 Truesdell, DevonDanville Area30-06.001
  • 7 Johnson, ErinPope John Xxiii HS30-03.50
  • 8 Jacobi, MeganNazareth Area30-02.00
  • 8 Gaita, RileyStroudsburg30-02.00
  • 10 Edelstein, EmilyDanville Area29-11.50
  • 11 Johns, AbigailElk Lake Hig29-08.50
  • 12 Hongach, kaitlynElk Lake Hig29-06.50
  • 13 Rosensweet, ZoeyWestern Wayne29-04.50
  • 14 Smetana, GraysonPope John Xxiii HS29-01.50
  • 15 Turner, FaithTunkhannock29-00.00
  • 16 Czifra, CarlyVernon Twp HS28-08.00
  • 16 Livingston, ZenobiaEast Strouds28-08.00
  • 18 Avery, RebeccaTunkhannock28-00.00
  • 19 Johnson, SophiaPleasant Val27-08.00
  • 20 Salmon, NataliaPleasant Val27-06.00
  • 21 Bradley, MadisonNazareth Area27-05.00
  • 22 Lederer, CeciliaPope John Xxiii HS27-01.50
  • 23 Roughan, StephanieEast Strouds26-09.00
  • 24 Cahill, AlyssaWilson Area (11)26-08.00
  • 25 Copeman, SydneyEast Strouds26-06.00
  • 25 Bonner, AnnaBlue Ridge26-06.00
  • 27 Pennel, LucyBlair Academy26-04.50
  • 28 Kent, NessaPope John Xxiii HS25-11.00
  • 28 Everitt, AudraMontrose25-11.00
  • 28 Walker, TaylorPocono Mount25-11.00
  • 31 Kiley, ShelbyPleasant Val25-09.50
  • 32 Weston, JillWestern Wayne25-09.00
  • 33 Belton, MckenzieeBlair Academy25-08.00
  • 34 Henry, DanaPocono Mount25-06.50
  • 35 Yamout, RayanneVernon Twp HS25-06.00
  • 36 Cole, MakaylaElk Lake Hig25-05.50
  • 37 ware, madisonHoly Cross H25-05.00
  • 37 Manda, EmilyStroudsburg25-05.00
  • 39 Colbenson, AngelaTunkhannock25-04.00
  • 40 Been, BrianaPocono Mount24-10.00
  • 41 Dempsey, MorganStroudsburg24-09.50
  • 42 Wesloske, AlicjaVernon Twp HS24-08.50
  • 43 Dunkley, KeiaraPleasant Val24-07.50
  • 44 Wooby, SarahSomerville HS24-03.00
  • 45 White, HannahAbington Heights24-02.50
  • 46 Ludwig, HayleeTulpehocken23-10.00
  • 47 Shriver, MaddieWilson Area (11)23-08.50
  • 48 Kenia, ReganTunkhannock23-05.00
  • 49 Sullivan, AllanahMontrose23-04.00
  • 50 Thomas, LeahNazareth Area23-02.00
  • 51 Davis, ArlaAbington Heights21-00.00
  • 51 Weatherspoon, BrittneyNazareth Area21-00.00
  • 53 Jones, SydneyStroudsburg20-10.50
  • 54 Gileza, CheyenneWilson Area (11)19-02.00
  • 55 Angotti, JennaVernon Twp HS18-06.50
  • 56 Elinsky, AmberTulpehocken18-01.00
  • 56 Gonzalez, GeorgiaWilson Area (11)18-01.00
  • 58 Laforme, DavianeHoly Cross H17-11.00
Back