- Boys 4x400 Meter Relay
Plc AffiliationFinalsHeatPoints- Finals
- 1Montrose 'A'3:34.87310
- 1) Brennan Gilhool 2) Evan Snyder
- 3) Mike Henry 4) Henry Rogers
- 52.214(52.214)1:45.952(53.738)2:39.575(53.623)
- 3:34.865(55.290)
- 2Canton Area 'A'3:34.8838
- 1) Connor Hess 2) Timmy Ward
- 3) Camden Smith 4) Dennis Saar
- 55.298(55.298)1:50.024(54.727)2:43.748(53.724)
- 3:34.876(51.128)
- 3Towanda 'A'3:36.2236
- 1) Griffin Sites 2) Chase Dibble
- 3) John Schrader 4) Matt Madigan
- 52.839(52.839)1:51.153(58.314)2:45.449(54.296)
- 3:36.211(50.763)
- 4Western Wayne 'A'3:36.6535
- 1) Gary Geinitz 2) Brandon O'Sullivan
- 3) Caleb Brungard 4) Johnny Barcarola
- 53.489(53.489)1:48.565(55.076)2:44.923(56.359)
- 3:36.645(51.723)
- 5Lake Lehman 'A'3:38.7234
- 1) Riley Newman 2) Floyd McRoy
- 3) Conor O'Brien 4) Nathan Salus
- 54.120(54.120)1:50.645(56.526)2:45.442(54.797)
- 3:38.717(53.275)
- 6Northeast Bradford 'A'3:41.5123
- 1) Aaron Boss 2) Jude Jampo
- 3) Brady Brown 4) John C. Cowles
- 52.558(52.558)1:50.676(58.119)2:47.638(56.963)
- 3:41.501(53.863)
- 7Athens Area 'A'3:45.7122
- 1) Damian Hudson 2) Jon Dailey
- 3) Arvid Johnson 4) Ethan Lane
- 55.546(55.546)1:53.435(57.890)2:50.316(56.881)
- 3:45.702(55.387)
- 8Tunkhannock 'A'3:46.8021
- 1) Peter Sayre 2) Alex Paduck
- 3) Garett Hopkins 4) Isaac Clark
- 55.780(55.780)1:56.087(1:00.307)2:53.485(57.399)
- 3:46.796(53.311)
- 9Troy 'A'3:47.842
- 1) Kane Hart 2) J.T. Landis
- 3) Devyn Parks 4) Alex Johnson
- 56.043(56.043)1:56.270(1:00.227)2:53.009(56.740)
- 3:47.832(54.823)
- 10Williamson 'A'3:51.772
- 1) George Reynolds 2) Kole Hurler
- 3) Conner Kerr 4) Daniel Freeman
- 57.187(57.187)1:56.124(58.937)2:56.884(1:00.761)
- 3:51.761(54.877)
- 11Wyalusing Valley Area 'A3:52.761
- 1) Mike Bonhamer 2) Joey Doss
- 3) Alex Patton 4) Kevin Heeman
- 57.598(57.598)1:56.673(59.076)2:57.208(1:00.535)
- 3:52.754(55.547)
- 12Mountain View Junior Seni3:55.051
- 1) Tyler Striefsky 2) Matt Dougherty
- 3) Joe Jackson 4) David Shea
- 57.441(57.441)2:00.799(1:03.359)2:58.832(58.034)
- 3:55.042(56.211)
- 13Northwest Area 'A'3:56.251
- 1) Wyatt Morris 2) Ethan Sorber
- 3) Nicholas Williams 4) Gavin Davis
- 57.703(57.703)1:58.405(1:00.702)2:56.431(58.027)
- 3:56.245(59.814)
- 14Blue Ridge 'A'3:59.981
- 1) Wesley Wojtkowski 2) Mason Conklin
- 3) Brandon Gentile 4) Jack Condon
- 1:00.356(1:00.356)2:02.734(1:02.379)3:02.267(59.533)
- 3:59.975(57.709)
- 15Susquehanna Community 'A4:04.941
- 1) Matt Kane 2) Alex McHugh
- 3) Val White 4) Cody Orner
- 57.941(57.941)2:03.867(1:05.926)3:04.495(1:00.628)
- 4:04.938(1:00.444)
- 16Bloomsburg 'A'4:12.602
- 1) Brodie Hock 2) Spencer Yodock
- 3) Josh Wheadon 4) Alex Zielecki
- 56.087(56.087)2:04.752(1:08.666)3:09.816(1:05.064)
- 4:12.599(1:02.784)
- Men - Team Rankings - 18 Events Scored
- 1)Towanda (94) 2)Wyalusing Valley Area (64.50)
- 3)Dallas (61) 4)Montrose (60)
- 5)Western Wayne (55) 6)Tunkhannock (54)
- 7)Canton Area (53) 8)Holy Redeemer High School (39)
- 9)Lake Lehman (38) 10)Northeast Bradford (28)
- 11)Williamson (27) 12)Northwest Area (26)
- 13)Troy (21) 14)Athens Area (19.50)
- 15)Bloomsburg (18) 16)Elk Lake High School (14)
- 17)Susquehanna Community (13) 18)North Penn - Mansfield (12)
- 19)Blue Ridge (3) 20)Sayre Area (2)
Back