D IIIIIOATCCC Indoor Track & Field Championships
3/2/2019
Timing/Results by Lightning Timing

  • Girls 800 Meter Run
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SPIRE HS:S2:06.912019Roisin Willis, Stevens Point WI
  • State Meet:%2:16.092017Halle McClintock, Chagrin Falls
  • Place NameAffiliationFinalsPoints
  • Section 1
  • 1 Stapleton, Katelyn (10)West Liberty-Salem2:22.70
  • 2 Gregg, Anna (12)Ontario2:24.88
  • 3 Rubadue, Elizabeth (10)Beaumont School2:25.35
  • 4 Koenig, Emma (10)Botkins2:26.98
  • 5 Winslow, Elaina (10)Jonathan Alder2:27.52
  • 6 Carver, Sarah (12)Minerva2:27.98
  • 7 Beasley, Dana (12)Buchtel2:28.78
  • 8 Taylor, Katie (12)Tippecanoe2:29.89
  • 9 Lewis, Sloane (11)Indian Creek2:31.03
  • 10 Killian, Madison (12)Jonathan Alder2:35.78
  • Section 2
  • 1 Heimlich, Makenna (12)Shelby2:16.1510
  • 2 Sorine, Anna (12)Perry2:17.238
  • 3 Johnson, Allison (10)Mount Gilead2:17.366
  • 4 Mohan, Abbey (12)Zane Trace2:17.605
  • 5 Engle, Katie (12)Gilmour Academy2:18.134
  • 6 Fowler, Trinity (12)Northwood2:20.883
  • 7 Cybak, Malena (9)Tuslaw2:21.092
  • 8 Watts, Sarah (10)Gallia Academy2:22.211
  • 9 Rozeski, Haley (12)Salem2:22.58
  • 10 Maier, Heidi (12)Beachwood2:22.65
  • 11 Heimlich, Maddie (12)Shelby2:23.50
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SPIRE HS:S2:06.912019Roisin Willis, Stevens Point WI
  • State Meet:%2:16.092017Halle McClintock, Chagrin Falls
  • Place NameAffiliationFinalsHeatPoints
  • Finals
  • 1 Heimlich, Makenna (12)Shelby2:16.15210
  • 2 Sorine, Anna (12)Perry2:17.2328
  • 3 Johnson, Allison (10)Mount Gilead2:17.3626
  • 4 Mohan, Abbey (12)Zane Trace2:17.6025
  • 5 Engle, Katie (12)Gilmour Academy2:18.1324
  • 6 Fowler, Trinity (12)Northwood2:20.8823
  • 7 Cybak, Malena (9)Tuslaw2:21.0922
  • 8 Watts, Sarah (10)Gallia Academy2:22.2121
  • 9 Rozeski, Haley (12)Salem2:22.582
  • 10 Maier, Heidi (12)Beachwood2:22.652
  • 11 Stapleton, Katelyn (10)West Liberty-Salem2:22.701
  • 12 Heimlich, Maddie (12)Shelby2:23.502
  • 13 Gregg, Anna (12)Ontario2:24.881
  • 14 Rubadue, Elizabeth (10)Beaumont School2:25.351
  • 15 Koenig, Emma (10)Botkins2:26.981
  • 16 Winslow, Elaina (10)Jonathan Alder2:27.521
  • 17 Carver, Sarah (12)Minerva2:27.981
  • 18 Beasley, Dana (12)Buchtel2:28.781
  • 19 Taylor, Katie (12)Tippecanoe2:29.891
  • 20 Lewis, Sloane (11)Indian Creek2:31.031
  • 21 Killian, Madison (12)Jonathan Alder2:35.781
Back