D IIIIIOATCCC Indoor Track & Field Championships
3/2/2019
Timing/Results by Lightning Timing

  • Girls 4x200 Meter Relay
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SPIRE HS:S1:38.492019Track Life MI
  •  Jackson-Jackson-Adams-Burr
  • State Meet:%1:40.422010Bishop Hartley
  • PlaceAffiliationFinalsPoints
  • Section 1
  • 1River Valley-Caledonia1:52.46
  • 1) Young, Tatyana 12 2) Anthony, Allie 10
  • 3) Wollett, Makenzie 11 4) Gandert, Annabelle 9
  • 2John Glenn1:52.54
  • 1) Clifford, Hannah 10 2) Walker, Abby 10
  • 3Belmont1:53.47
  • 1) Collins, Kyngston 10 2)
  • 4Licking Valley1:54.90
  • 5Northwest-Canal Fulton1:55.26
  • 3) 4) Fightmaster,
  • 6Oberlin High School1:55.34
  • 7Olentangy Berlin1:58.18
  • --Lutheran EastDQZone violation
  • 1) Eppinger, Taylor 11 2) Dove, Endia 10
  • 3) Williams, Ana 9 4) Walker, Jaida 9
  • Section 2
  • 1East-Youngstown1:46.288
  • 1) 2) Allen,
  • 2Padua Franciscan1:51.941
  • 3) Amoroso, Chloe 11 4)
  • 3Jonathan Alder1:52.40
  • 1) Walker, Emily 11 2) Hall, Helena 11
  • 3) Davis, Audrey 11 4) Robbins, Danielle 9
  • 4Swanton1:53.26
  • 1) Oberle, Bobbie 11 2)
  • 5Indian Hill1:54.03
  • 1) Klaserner, Louisa 11 2)
  • 3) 4) Podojil,
  • 6Tallmadge1:56.81
  • 7Perry1:57.50
  • 1) 2) Rochford,
  • Section 3
  • 1Buchtel1:44.6010
  • 1) Myers, Dyamond 12 2) Green, London 12
  • 3) Oliver, Drew 11 4) Lewis, Neveah 10
  • 2Chaminade Julienne1:46.746
  • 1) Potts, Jazmyn 11 2) Grant, Jayda 12
  • 3) DiLoreto, Julia 11 4) Haywood, Meyah 11
  • 3Norwayne1:48.175
  • 1) 2) Maxwell,
  • 3) Schmidt, Sarah 11 4) Studer, Allison 12
  • 4Vasj (Villa Angela St. Jo1:50.334
  • 5Harvey1:51.053
  • 6Beachwood1:51.122
  • 1) Perryman, Ashley 11 2) Maier, Heidi 12
  • 3) Cotta, Amelie 9 4) Griffin, Ashaunti 12
  • 7Wickliffe1:52.02
  • 1) Riedthaler, Sarah 12 2) Taylor, Gabrielle 12
  • 3) Andrykovitch, Maegan 10 4) Wills, Emily 10
  • --St. Vincent-St. MaryDQObstruction
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SPIRE HS:S1:38.492019Track Life MI
  •  Jackson-Jackson-Adams-Burr
  • State Meet:%1:40.422010Bishop Hartley
  • PlaceAffiliationFinalsHeatPoints
  • Finals
  • 1Buchtel1:44.60310
  • 1) Myers, Dyamond 12 2) Green, London 12
  • 3) Oliver, Drew 11 4) Lewis, Neveah 10
  • 2East-Youngstown1:46.2828
  • 1) 2) Allen,
  • 3Chaminade Julienne1:46.7436
  • 1) Potts, Jazmyn 11 2) Grant, Jayda 12
  • 3) DiLoreto, Julia 11 4) Haywood, Meyah 11
  • 4Norwayne1:48.1735
  • 1) 2) Maxwell,
  • 3) Schmidt, Sarah 11 4) Studer, Allison 12
  • 5Vasj (Villa Angela St. Jo1:50.3334
  • 6Harvey1:51.0533
  • 7Beachwood1:51.1232
  • 1) Perryman, Ashley 11 2) Maier, Heidi 12
  • 3) Cotta, Amelie 9 4) Griffin, Ashaunti 12
  • 8Padua Franciscan1:51.9421
  • 3) Amoroso, Chloe 11 4)
  • 9Wickliffe1:52.023
  • 1) Riedthaler, Sarah 12 2) Taylor, Gabrielle 12
  • 3) Andrykovitch, Maegan 10 4) Wills, Emily 10
  • 10Jonathan Alder1:52.402
  • 1) Walker, Emily 11 2) Hall, Helena 11
  • 3) Davis, Audrey 11 4) Robbins, Danielle 9
  • 11River Valley-Caledonia1:52.461
  • 1) Young, Tatyana 12 2) Anthony, Allie 10
  • 3) Wollett, Makenzie 11 4) Gandert, Annabelle 9
  • 12John Glenn1:52.541
  • 1) Clifford, Hannah 10 2) Walker, Abby 10
  • 13Swanton1:53.262
  • 1) Oberle, Bobbie 11 2)
  • 14Belmont1:53.471
  • 1) Collins, Kyngston 10 2)
  • 15Indian Hill1:54.032
  • 1) Klaserner, Louisa 11 2)
  • 3) 4) Podojil,
  • 16Licking Valley1:54.901
  • 17Northwest-Canal Fulton1:55.261
  • 3) 4) Fightmaster,
  • 18Oberlin High School1:55.341
  • 19Tallmadge1:56.812
  • 20Perry1:57.502
  • 1) 2) Rochford,
  • 21Olentangy Berlin1:58.181
  • --Lutheran EastDQ1 Zone violation
  • 1) Eppinger, Taylor 11 2) Dove, Endia 10
  • 3) Williams, Ana 9 4) Walker, Jaida 9
  • --St. Vincent-St. MaryDQ3 Obstruction
Back