D IIIIIOATCCC Indoor Track & Field Championships
3/2/2019
Timing/Results by Lightning Timing

  • Girls 60 Meter Dash
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SPIRE HS:S7.362018A. Steiner/S Killebrew, Coffm
  • State Meet:%7.562016Brittani Mason, West Geauga
  • Place NameAffiliationPrelims
  • Heat 1 Preliminaries
  • 1 Matlock, Kyndia (12)East-Youngstown7.73Q7.728
  • 2 Keating, Chloe (12)Lake Catholic7.96Q
  • 3 Lewis, Nevaeh (10)Buchtel7.97q
  • 4 Henderson, Karah (9)Gilmour Academy8.078.062
  • 5 Brewer, Jessica (11)Mount Gilead8.10
  • 6 King, Leah (12)Perry8.33
  • 7 Atanmo, Marinna (9)Rootstown8.35
  • Heat 2 Preliminaries
  • 1 Bradley, Azsah (12)Ravenna7.73Q7.722
  • 2 Manns, Calista (12)Grove City C7.84Q
  • 3 Carter, Lauren (11)Bellefontaine7.95q
  • 4 Kelley, T'Kayla (12)Steubenville7.98q
  • 5 Roach, Anna (12)Valley View8.02
  • 6 Haywood, Meyah (11)Chaminade Julienne8.128.120
  • 7 Fightmaster, Keely (12)Northwest-Ca8.13
  • 8 Barker, Greta (10)Crooksville8.16
  • Heat 3 Preliminaries
  • 1 Bowers, Jahniya (12)East-Youngstown% 7.55Q
  • 2 Perryman, Ashley (11)Beachwood7.81Q
  • 3 Ervin, Dynesty (12)Labrae7.88q
  • 4 Wortham, Imani (11)Chaminade Julienne8.03
  • 5 Fishpaw, Nicole (10)Ayersville8.078.069
  • 6 Prater, Alexis (12)Ridgewood8.128.114
  • 7 Walker, Emily (11)Jonathan Alder8.30
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SPIRE HS:S7.362018A. Steiner/S Killebrew, Coffman-
  • State Meet:%7.562016Brittani Mason, West Geauga
  • Place NameAffiliationPrelimsHeat
  • Preliminaries
  • 1 Bowers, Jahniya (12)East-Youngstown% 7.55Q3
  • 2 Bradley, Azsah (12)Ravenna7.73Q27.722
  • 3 Matlock, Kyndia (12)East-Youngstown7.73Q17.728
  • 4 Perryman, Ashley (11)Beachwood7.81Q3
  • 5 Manns, Calista (12)Grove City C7.84Q2
  • 6 Keating, Chloe (12)Lake Catholic7.96Q1
  • 7 Ervin, Dynesty (12)Labrae7.88q3
  • 8 Carter, Lauren (11)Bellefontaine7.95q2
  • 9 Lewis, Nevaeh (10)Buchtel7.97q1
  • 10 Kelley, T'Kayla (12)Steubenville7.98q2
  • 11 Roach, Anna (12)Valley View8.022
  • 12 Wortham, Imani (11)Chaminade Julienne8.033
  • 13 Henderson, Karah (9)Gilmour Academy8.0718.062
  • 14 Fishpaw, Nicole (10)Ayersville8.0738.069
  • 15 Brewer, Jessica (11)Mount Gilead8.101
  • 16 Prater, Alexis (12)Ridgewood8.1238.114
  • 17 Haywood, Meyah (11)Chaminade Julienne8.1228.120
  • 18 Fightmaster, Keely (12)Northwest-Ca8.132
  • 19 Barker, Greta (10)Crooksville8.162
  • 20 Walker, Emily (11)Jonathan Alder8.303
  • 21 King, Leah (12)Perry8.331
  • 22 Atanmo, Marinna (9)Rootstown8.351
Back