D IIIIIOATCCC Indoor Track & Field Championships
3/2/2019
Timing/Results by Lightning Timing

  • Girls 60 Meter Hurdles
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SPIRE HS:S8.222018Grace Stark, Elite Performanc
  • State Meet:%8.762010Jerica Sanders, Lake Catholic
  • Place NameAffiliationPrelims
  • Heat 1 Preliminaries
  • 1 Myers, Kerrigan (11)Galion8.90Q8.891
  • 2 Potts, Jazmyn (11)Chaminade Julienne9.00Q
  • 3 Jacobs, Carly (12)Garaway9.28q
  • 4 Johnson, Allison (10)Mount Gilead9.63
  • 5 Kinsey, Teddi (11)Beaver Local9.77
  • 6 Clifford, Hannah (10)John Glenn9.83
  • 7 Walker, Abby (10)John Glenn9.98
  • 8 Griffiths, Loralei (12)Ironton10.06
  • Heat 2 Preliminaries
  • 1 King, Leah (12)Perry8.95Q
  • 2 Knoch, Payton (12)Marlington9.26Q
  • 3 Bowker, Ashleigh (11)Lakeview9.53q
  • 4 Hilkert, Maggie (12)Laurel9.65
  • 5 Krauth, Alexa (11)Holy Name9.81
  • 6 Oberle, Bobbie (11)Swanton9.89
  • 7 Romain, Amanda (12)Lordstown10.14
  • Heat 3 Preliminaries
  • 1 Manns, Calista (12)Grove City C8.90Q8.895
  • 2 Henderson, Karah (9)Gilmour Academy9.30Q
  • 3 Prater, Alexis (12)Ridgewood9.43q
  • 4 Ruffener, Katie (9)Colonel Crawford9.49q
  • 5 Allen, DeShante (12)East-Youngstown9.87
  • 6 Klaserner, Louisa (11)Indian Hill10.39
  • 7 Creamer, Macy (12)Miami Trace10.50
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SPIRE HS:S8.222018Grace Stark, Elite Performance M
  • State Meet:%8.762010Jerica Sanders, Lake Catholic
  • Place NameAffiliationPrelimsHeat
  • Preliminaries
  • 1 Myers, Kerrigan (11)Galion8.90Q18.891
  • 2 Manns, Calista (12)Grove City C8.90Q38.895
  • 3 King, Leah (12)Perry8.95Q2
  • 4 Potts, Jazmyn (11)Chaminade Julienne9.00Q1
  • 5 Knoch, Payton (12)Marlington9.26Q2
  • 6 Henderson, Karah (9)Gilmour Academy9.30Q3
  • 7 Jacobs, Carly (12)Garaway9.28q1
  • 8 Prater, Alexis (12)Ridgewood9.43q3
  • 9 Ruffener, Katie (9)Colonel Crawford9.49q3
  • 10 Bowker, Ashleigh (11)Lakeview9.53q2
  • 11 Johnson, Allison (10)Mount Gilead9.631
  • 12 Hilkert, Maggie (12)Laurel9.652
  • 13 Kinsey, Teddi (11)Beaver Local9.771
  • 14 Krauth, Alexa (11)Holy Name9.812
  • 15 Clifford, Hannah (10)John Glenn9.831
  • 16 Allen, DeShante (12)East-Youngstown9.873
  • 17 Oberle, Bobbie (11)Swanton9.892
  • 18 Walker, Abby (10)John Glenn9.981
  • 19 Griffiths, Loralei (12)Ironton10.061
  • 20 Romain, Amanda (12)Lordstown10.142
  • 21 Klaserner, Louisa (11)Indian Hill10.393
  • 22 Creamer, Macy (12)Miami Trace10.503
Back