D IIIIIOATCCC Indoor Track & Field Championships
3/2/2019
Timing/Results by Lightning Timing

  • Boys 60 Meter Hurdles
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SPIRE HS:S7.823/15/2008Terence Somerville, Akron Buc
  • State Meet:%7.622015Chad Zallow, Warren JFK
  • Place NameAffiliationPrelims
  • Heat 1 Preliminaries
  • 1 Scurlock, Patrick (12)Bishop Hartley8.65Q
  • 2 Rosser, Charles (11)Benedictine8.67Q
  • 3 Davis, Chase (12)Tree of Life8.73q
  • 4 Vilt, Nick (12)Crestwood8.83
  • 5 Lamb, Konner (12)Bryan9.00
  • 6 Cory, Wyatt (12)Miami Trace9.039.027
  • 7 Hayes, Tobias (11)East-Youngstown9.21
  • 8 Mc'swain, Cy'lyn (10)Lutheran East9.34
  • Heat 2 Preliminaries
  • 1 Poole, Javan (11)Meadowdale8.47Q
  • 2 Sanders, Ravon (11)Warrensville8.53Q
  • 3 Hahn, Jaret (11)United8.68q
  • 4 Reardon, Matthew (10)Ursuline8.82q
  • 5 Monte, James (9)Beaver Local8.908.897
  • 6 Rappley, Rodney (12)Meadowdale9.06
  • 7 Burkhammer, Alex (12)Grand Valley9.16
  • 8 Reed, Jon (12)Springfield Akron9.41
  • Heat 3 Preliminaries
  • 1 Spivey, KeShawn (11)Elida8.41Q
  • 2 Page, Connor (12)Mount Gilead8.76Q
  • 3 Passarelli, Lucca (12)Tallmadge8.80q
  • 4 Stoller, Ryan (9)Garfield8.908.896
  • 5 Perry, Justin (12)Nelsonville-York8.95
  • 6 Wendt, Logan (11)Eastwood9.039.029
  • 7 Mcloughlin, Kevin (11)Holy Name9.15
  • 8 Murray, Zach (11)Salem9.19
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • SPIRE HS:S7.823/15/2008Terence Somerville, Akron Buchte
  • State Meet:%7.622015Chad Zallow, Warren JFK
  • Place NameAffiliationPrelimsHeat
  • Preliminaries
  • 1 Spivey, KeShawn (11)Elida8.41Q3
  • 2 Poole, Javan (11)Meadowdale8.47Q2
  • 3 Scurlock, Patrick (12)Bishop Hartley8.65Q1
  • 4 Sanders, Ravon (11)Warrensville8.53Q2
  • 5 Rosser, Charles (11)Benedictine8.67Q1
  • 6 Page, Connor (12)Mount Gilead8.76Q3
  • 7 Hahn, Jaret (11)United8.68q2
  • 8 Davis, Chase (12)Tree of Life8.73q1
  • 9 Passarelli, Lucca (12)Tallmadge8.80q3
  • 10 Reardon, Matthew (10)Ursuline8.82q2
  • 11 Vilt, Nick (12)Crestwood8.831
  • 12 Stoller, Ryan (9)Garfield8.9038.896
  • 13 Monte, James (9)Beaver Local8.9028.897
  • 14 Perry, Justin (12)Nelsonville-York8.953
  • 15 Lamb, Konner (12)Bryan9.001
  • 16 Cory, Wyatt (12)Miami Trace9.0319.027
  • 17 Wendt, Logan (11)Eastwood9.0339.029
  • 18 Rappley, Rodney (12)Meadowdale9.062
  • 19 Mcloughlin, Kevin (11)Holy Name9.153
  • 20 Burkhammer, Alex (12)Grand Valley9.162
  • 21 Murray, Zach (11)Salem9.193
  • 22 Hayes, Tobias (11)East-Youngstown9.211
  • 23 Mc'swain, Cy'lyn (10)Lutheran East9.341
  • 24 Reed, Jon (12)Springfield Akron9.412
Back