2018 NEO Division II District Track & Field Meet-Salem High School
Live Results & Scoreboard: timingcrew.com

  • Boys 800 Meter Run
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • Meet Record:R1:55.765/19/2012Sean Poholski, Akron St. Vi
  • State D2 Rec:S1:50.776/7/2008Cory Leslie, Sandusky Perki
  • Place NameAffiliationPrelims
  • Heat 1 Preliminaries
  • 1 Trey Double (11)Salem2:11.18Q
  • 2 Andrew Johnson (12)Field2:13.59Q
  • 3 Josh Miller (12)Tuslaw2:13.65Q
  • 4 Geno Gallo (10)Poland Seminary2:14.24Q
  • 5 Zach Meyer (11)LaBrae2:14.30Q
  • 6 Nathan Bowman (10)CF Northwest2:14.48Q
  • 7 Nate Millison (11)South Range2:15.23Q
  • 8 Nolland Almestica (12)Coventry2:16.52Q
  • 9 Matt Garcia (10)East Palestine2:17.02
  • 10 Tyler Johnson (11)Struthers2:19.85
  • Heat 2 Preliminaries
  • 1 Michael Palmer (9)Fairless2:09.29Q
  • 2 Andrew Cunningham (11)East Palestine2:09.89Q
  • 3 Jamie Viront (11)Tuslaw2:09.93Q
  • 4 Nathan Huscusson (10)CF Northwest2:10.04Q
  • 5 Jackson Corbisello (11)Salem2:10.25Q
  • 6 Cameron Tarr (12)South Range2:10.28Q
  • 7 Mason Sumption (11)Struthers2:10.86Q
  • 8 Johnny Ross (11)West Branch2:11.21Q
  • 9 Dennis Charnes (9)Coventry2:12.85
  • 10 Marik Rogenski (12)Poland Seminary2:15.10
  • 11 Dylan Siudak (9)Field2:15.19
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • Meet Record:R1:55.765/19/2012Sean Poholski, Akron St. Vin S
  • State D2 Rec:S1:50.776/7/2008Cory Leslie, Sandusky Perkins
  • Place NameAffiliationPrelimsHeat
  • Preliminaries
  • 1 Michael Palmer (9)Fairless2:09.29Q2
  • 2 Trey Double (11)Salem2:11.18Q1
  • 3 Andrew Cunningham (11)East Palestine2:09.89Q2
  • 4 Andrew Johnson (12)Field2:13.59Q1
  • 5 Jamie Viront (11)Tuslaw2:09.93Q2
  • 6 Josh Miller (12)Tuslaw2:13.65Q1
  • 7 Nathan Huscusson (10)CF Northwest2:10.04Q2
  • 8 Geno Gallo (10)Poland Seminary2:14.24Q1
  • 9 Jackson Corbisello (11)Salem2:10.25Q2
  • 10 Zach Meyer (11)LaBrae2:14.30Q1
  • 11 Cameron Tarr (12)South Range2:10.28Q2
  • 12 Nathan Bowman (10)CF Northwest2:14.48Q1
  • 13 Mason Sumption (11)Struthers2:10.86Q2
  • 14 Nate Millison (11)South Range2:15.23Q1
  • 15 Johnny Ross (11)West Branch2:11.21Q2
  • 16 Nolland Almestica (12)Coventry2:16.52Q1
  • 17 Dennis Charnes (9)Coventry2:12.852
  • 18 Marik Rogenski (12)Poland Seminary2:15.102
  • 19 Dylan Siudak (9)Field2:15.192
  • 20 Matt Garcia (10)East Palestine2:17.021
  • 21 Tyler Johnson (11)Struthers2:19.851
Back