24th Avon Lake Invitational Track&Field Meet
4/2/2022
Avon Lake High School

  • Boys Distance Medley
  • Plc AffiliationFinalsPoints
  • Finals
  • 1Brunswick10:50.4610
  • 1) Evan Jarold 12 2) Adam Hyde 12
  • 3) Colten Tackett 12 4) Alex Keller 12
  • 2GlenOak11:00.158
  • 1) Thomas Rice 11 2) Layne Studer 11
  • 3) Corder Houk 12 4) Tesfaye Young 11
  • 3Medina11:13.176
  • 1) Zach Bugner 11 2) Michael Warnement 11
  • 3) Benjamin Colonius 12 4) Andrew Piehler 11
  • 4Avon Lake11:13.675
  • 1) Bradan Schnabel 11 2) Matthew Kuban 12
  • 3) Matt Henry 12 4) Liam Noss 11
  • 5Solon11:16.414
  • 1) Aiden Fitzgerald 11 2) Jack Behm 11
  • 3) Ryan Goldfeder 12 4) Josh Jiang 10
  • 6West Geauga11:28.383
  • 1) Chris Whiting 11 2) Grant Congdon 11
  • 3) Lorenzo Linek 12 4) Daniel Kearns 11
  • 7Rocky River11:32.752
  • 1) Henry Lange 9 2) Ethan Hazra 11
  • 3) Grant Preto 10 4) Greg Ganor 11
  • 8Bay11:36.341
  • 1) James Chilton 11 2) Brendan Spellman 10
  • 3) Iain Ray 11 4) Michael Muccio 12
  • 9Firestone11:38.55
  • 10Chardon11:48.47
  • 1) Thomas Nelson 10 2) Ethan Gaspar 12
  • 3) Colin Snider 11 4) Makoto Gumpf 10
  • 11Avon11:51.84
  • 1) Evan Holtzmeier 12 2) Josh Pomfrey 11
  • 3) connor rowlison 10 4) Samson Arnold 10
  • 12No. Ridgeville11:52.13
  • 1) Tayo Mclaughlin 11 2) Daniel Habean 12
  • 3) Alejandro Davila 12 4) Gustavo Imbacuan 11
  • 13Strongsville11:56.69
  • 1) Joseph Sanuk 12 2) Jeremy Deloof 12
  • 3) Anthony Spronz 10 4) Jordan Nutaitis 11
  • 14Westlake12:13.76
  • 1) Tyler Schmitz 11 2) Luke Heierding 12
  • 3) Jeremy Snyder 9 4) Brogan Hartup 10
  • 15Berea-Midpark12:14.05
  • 1) Logan Zsembik 11 2) Ty Rhoden 10
  • 3) Luke Rentsch 11 4) Phoenix Boyer 11
  • 16Olmsted12:14.72
  • 1) Jack Phillips 10 2) Parker Miranda 11
  • 3) Clayton Smith 12 4) Jimmy Bement 12
  • 17Luth. West13:23.22
  • 1) Elijah Van Farowe 12 2) James Loder 12
  • 3) Luke Donahue 10 4) Patrick Donahue 11
  • 18Gilmour Academy14:28.22
  • 1) Jake Williams 9 2) Ben Lindley 10
  • 3) Liam Flynn 9 4) Luke Peterson 10
  • --Walsh JesuitDNF
  • 1) Jerry Rosati 9 2) Jack Meermans 12
  • 3) Matt Natale 12 4) Lou Laguardia 9
  • --Cle. HeightsDQ
  • 1) David Banks 10 2) Malik Williams 12
  • 3) Remy Bourbeau 9 4) Larry Shelton 11
  • --St. IgnatiusDQ
  • 1) Aiden Walter 9 2) John Corrigan 11
  • 3) Owen Rodstrom 12 4) Chris Cupp 11
  • Men - Team Rankings - 18 Events Scored
  • 1)Solon (102.50) 2)GlenOak (53)
  • 2)St. Ignatius (53) 4)Avon (52)
  • 5)Cle. Heights (47.50) 6)Chardon (47)
  • 7)Walsh Jesuit (45.50) 8)Medina (45)
  • 9)Strongsville (39) 10)Brunswick (36)
  • 11)Berea-Midpark (35) 12)Bedford (27)
  • 13)Benedictine (21) 14)Avon Lake (20)
  • 15)Maple Hts. (17.50) 16)West Geauga (12)
  • 17)Olmsted (10) 18)Rocky River (9)
  • 19)Westlake (8) 20)Gilmour Academy (6)
  • 21)No. Ridgeville (5) 22)Bay (4)
  • 22)Firestone (4) 24)Luth. West (3)
Back