Greater Flint Track and Field Showcase
5/10/2019
5/10/2019

  • Boys 4x200 Meter Relay
  • PlcAffiliationFinalsPoints
  • Section 1
  • --Fenton Orange 'D'x1:38.79
  • 1) Triola, Brady 2) Okopien, Nick
  • 3) Lainesse, Jaden 4) Moore, Braden
  • --Swartz Creek 'B'x1:44.78
  • 1) Aurand, Evan 2) Arredondo, Brennan
  • 3) LaFramboise, Dylan 4) Johnson, Shemar
  • --Fenton Black 'B'x1:45.08
  • 1) Anderson, Kaleb 2) Cook, Zac
  • 3) Lockwoood, Thomas 4) Schiller, Garrett
  • --Lapeer 'B'x1:46.98
  • 1) Morey, Nathan 2) Lindsay, Jackson
  • 3) Davis, Mike 4) Comeau, Jasper
  • Section 2
  • 1Fenton Orange 'A'1:30.3810
  • 1) Pyeatt, Ethan 2) Sage, Noah
  • 3) Miller, Ryan 4) Miller, Brandon
  • 2Swartz Creek 'A'1:34.388
  • 1) Evans, Kenny 2) Blackamore II, DeDarius
  • 3) Beckley, Brandon 4) Puestow, Hunter
  • 3Mt. Pleasant 'A'1:36.896
  • 1) Sixberry, Zane 2) Colores, Ryan
  • 3) Driessnack, Charlie 4) Rollins, Izzy
  • 4Flint Kearsley 'A'1:37.685
  • 1) Cohoon, Ashtyn 2) Bischoff, Josh
  • 3) Silvas, Braylon 4) Braziel, Raydoffa
  • 5Fenton Black 'A'1:39.164
  • 1) Bloss, Steven 2) Warford, Joshua
  • 3) Shehorn, Frankie 4) Rosa, Brendan
  • 6Lapeer 'A'1:58.173
  • 1) Przekora, Andrew 2) Rubick, Ryan
  • 3) Beck, Lucas 4) Opalewski, Bob
  • PlcAffiliationFinalsHeatPoints
  • Finals
  • 1Fenton Orange 'A'1:30.38210
  • 1) Pyeatt, Ethan 2) Sage, Noah
  • 3) Miller, Ryan 4) Miller, Brandon
  • 2Swartz Creek 'A'1:34.3828
  • 1) Evans, Kenny 2) Blackamore II, DeDarius
  • 3) Beckley, Brandon 4) Puestow, Hunter
  • 3Mt. Pleasant 'A'1:36.8926
  • 1) Sixberry, Zane 2) Colores, Ryan
  • 3) Driessnack, Charlie 4) Rollins, Izzy
  • 4Flint Kearsley 'A'1:37.6825
  • 1) Cohoon, Ashtyn 2) Bischoff, Josh
  • 3) Silvas, Braylon 4) Braziel, Raydoffa
  • 5Fenton Orange 'D'x1:38.791
  • 1) Triola, Brady 2) Okopien, Nick
  • 3) Lainesse, Jaden 4) Moore, Braden
  • 6Fenton Black 'A'1:39.1624
  • 1) Bloss, Steven 2) Warford, Joshua
  • 3) Shehorn, Frankie 4) Rosa, Brendan
  • 7Swartz Creek 'B'x1:44.781
  • 1) Aurand, Evan 2) Arredondo, Brennan
  • 3) LaFramboise, Dylan 4) Johnson, Shemar
  • 8Fenton Black 'B'x1:45.081
  • 1) Anderson, Kaleb 2) Cook, Zac
  • 3) Lockwoood, Thomas 4) Schiller, Garrett
  • 9Lapeer 'B'x1:46.981
  • 1) Morey, Nathan 2) Lindsay, Jackson
  • 3) Davis, Mike 4) Comeau, Jasper
  • 10Lapeer 'A'1:58.1723
  • 1) Przekora, Andrew 2) Rubick, Ryan
  • 3) Beck, Lucas 4) Opalewski, Bob
  • Men - Team Rankings - 16 Events Scored
  • 1)Fenton Orange (183.50) 2)Mt. Pleasant (146)
  • 3)Swartz Creek (118) 4)Flint Kearsley (98)
  • 5)Lapeer (57.50) 6)Fenton Black (8)
Back