Timing/Results by www.FinishTiming.com
Stile Field House - Univ. of Akron, OH

  • Girls 4x200 Meter Relay Div II/III
  • RecordFlagTime/MarkDate 
  • HS FH:F1:40.423/20/2010Bishop Hartley
  •  Dixon, Sykes, Pederson, Cavin
  • State Meet:%1:40.423/20/2010Bishop Hartley
  •  C Dixon, Cavin, C Sykes, M Pedersen
  • PlcAffiliationSeedFinalsHeatPoints
  • Finals
  • 1 Buchtel1:49.321:45.64310
  • 1) Bowens, Jayla 11 2) Green, Raven 11
  • 3) Green, Simone 11 4) Oliver, Dana 11
  • 2 Ursuline1:50.611:46.9838
  • 1) Williams, Precious 11 2) Powell, Lavonte 12
  • 3) Teague, Courtney 10 4) Carnathan, Alexandra 11
  • 3 Beaumont School1:49.621:47.2736
  • 1) Gielink, Emma 11 2) Primes, Kayla 12
  • 3) Fann, Dawnn 11 4) Cannata, Mia 10
  • 4 St. Vincent-St. Mary1:49.671:47.5035
  • 1) Davis, Imani 11 2) Goedecke, Katie 12
  • 3) Mathern, Alexis 12 4) Hammer, Maria 12
  • 5 Girard1:48.891:47.8334
  • 1) Cloud, Alexis 12 2) Hall, Destiny 12
  • 3) Kagy, Justine 12 4) Palmer, Justine 12
  • 6 Meadowdale1:52.091:48.3113
  • 7 Vasj (Villa Angela St. Jo1:51.291:48.8322
  • 1) Beuck, Toni 11 2) Bruce, Deja 10
  • 3) Cranfield, Aziza 12 4) Sukys, Alison 11
  • 8 Archbold1:52.781:48.9711
  • 1) Short, Meridith 11 2) Lambert, Julia 9
  • 3) Roth, Emily 9 4) Garrow, Jensyn 11
  • 9 Collinwood1:51.471:49.312
  • 1) Gray, Erika 11 2) Hudson, Imani 12
  • 3) Hogan, Latrice 11 4) Marshall-Stewart, Al'Dricqua 12
  • 10 Chaminade Julienne1:51.781:49.362
  • 1) Caffee, Ariel 10 2) White, Faith 11
  • 3) Shaw, Jasmyne 11 4) Ayres, Keiley 10
  • 11 John F Kennedy-Cleveland1:51.571:49.682
  • 1) Medley, Iyanna 9 2) Lee, Asia 11
  •  3) Murray, Breanna --ierra 12
  • 3) Murray, Breanna -- 4) Williams, Sierra 12
  • 12 Rittman1:51.761:49.762
  • 1) Hercula, Erika 12 2) Underation, Abigail 12
  • 3) Mcdermott, Maddy 10 4) Gasser, Rebecca 11
  • 13 Beachwood1:52.311:50.421
  • 1) Pounds, Jalen 10 2) Richardson, Hannah 12
  • 3) Gaines-Smith, Maya 11 4) Kahn, Hannah 10
  • 14 Martin Luther King Jr.1:52.861:50.7911:50.786
  • 1) King, Timmesha 10 2) Appling, Ty'Shay 11
  • 3) Cecil, De'yona 11 4) Bell, Keviea 9
  • 15 John Glenn1:52.801:50.7911:50.789
  • 1) Brown, Emily 12 2) Desalvo, Cassie 9
  • 3) Gregory, Haley 12 4) Williams, Jacqueline 12
  • 16 Dunbar 'U'1:53.141:55.751
  • Women - Div II/III - Team Rankings - 16 Events Scored
  • 1)John Glenn (22) 2)Buchtel (21)
  • 2)St. Thomas Aquinas (21) 4)Beaumont School (19)
  • 5)Garaway (18) 5)Ursuline (18)
  • 7)St. Vincent-St. Mary (17) 7)Trinity (17)
  • 7)Carrollton (17) 7)Covington (17)
  • 11)River Valley-Caledonia (15) 12)Gibsonburg (14)
  • 13)Meadowdale (13) 14)Liberty-Benton (12.50)
  • 15)Archbold (12) 15)Sheridan (12)
  • 17)John F Kennedy-Warren (11) 17)Northwest-Canal Fulton (11)
  • 17)Leipsic (11) 20)Buckeye Valley (10.50)
  • 21)Garfield (10) 21)Gallia Academy (10)
  • 21)Rittman (10) 21)Fairless (10)
  • 21)Cuyahoga Valley Christian (10) 21)Riverdale (10)
  • 21)Rootstown (10) 21)Independence (10)
  • 21)Waverly (10) 21)Collinwood (10)
  • 31)Bath (9) 31)McComb (9)
  • 33)Northridge-Johnstown (8.50) 34)John F Kennedy-Cleveland (8)
  • 34)Toledo Christian (8) 34)Eaton (8)
  • 34)Troy Christian (8) 34)Bloom-Carroll (8)
  • 39)Girard (7.50) 40)Fredericktown (7)
  • 40)Newark Catholic (7) 40)Wynford (7)
  • 43)Morgan (6) 43)Lexington (6)
  • 43)Bellefontaine (6) 46)Carroll (5)
  • 46)Kenton Ridge (5) 46)Columbus Grove (5)
  • 46)Fairfield Union (5) 46)Tinora (5)
  • 46)Gilmour Academy (5) 52)Unioto (4)
  • 52)Minster (4) 52)Wellington School (4)
  • 52)Liberty (4) 52)Martin Luther King Jr. (4)
  • 52)Columbus Academy (4) 52)Crestwood (4)
  • 52)Colonel Crawford (4) 52)Paint Valley (4)
  • 61)Heath (3) 61)Eastern-Reedsville (3)
  • 61)Bradford (3) 61)Keystone (3)
  • 61)Caldwell (3) 66)Orrville (2.50)
  • 66)Hardin Northern (2.50) 68)Xenia Christian (2)
  • 68)Mount Gilead (2) 68)VASJ (Villa Angela St. Jo (2)
  • 68)Sandy Valley (2) 68)Galion (2)
  • 73)Mineral Ridge (1) 73)Otsego (1)
  • 73)Lake Ridge Academy (1) 73)Clear Fork (1)
  • 73)Triway (1) 73)Lutheran West (1)
Back