- B Boys 4x800 Meter Relay AA
- Dist Record:N7:58.341982, Scranton Prep
- Mullen, Haudenshield, Merenich, Hreben
Plc AffiliationFinalsPoints- Finals
- 1Holy Redeemer High School8:21.5310
- 1) Bryce Zapusek 12 2) George Strish 12
- 3) Lukas Volpetti 12 4) Dominic Capaci 12
- 1:02.014(1:02.014)2:06.406(1:04.392)3:06.114(59.709)
- 4:10.668(1:04.554)5:12.889(1:02.222)6:16.745(1:03.856)
- 7:17.427(1:00.682)8:21.530(1:04.103)
- 2Mid Valley Sr. High Schoo8:32.828
- 1) Michael Bennici 10 2) John Piorkowski 11
- 3) Josh Vituszynski 12 4) Sebastian Brudnicki 11
- 1:01.829(1:01.829)2:08.118(1:06.289)3:09.018(1:00.901)
- 4:12.817(1:03.799)5:14.801(1:01.985)6:23.773(1:08.972)
- 7:21.498(57.725)8:32.820(1:11.323)
- 3Lakeland8:39.996
- 1) Noah Chup 11 2) David Campbell 10
- 3) James Lewis 12 4) Matthew McGowan 11
- 1:01.664(1:01.664)2:07.421(1:05.757)3:09.504(1:02.084)
- 4:20.334(1:10.831)5:20.584(1:00.250)6:28.827(1:08.244)
- 7:30.844(1:02.018)8:39.985(1:09.141)
- 4Lake Lehman8:45.745
- 1) Casey Weaver 9 2) Ibe Dabsheh 12
- 3) Chandler Longstreth 10 4) Nathan Salus 11
- 1:02.268(1:02.268)2:09.220(1:06.953)3:09.946(1:00.726)
- 4:17.590(1:07.645)5:21.393(1:03.803)6:34.074(1:12.682)
- 7:39.333(1:05.259)8:45.738(1:06.406)
- 5Scranton Preparatory Scho8:48.334
- 1) Eddie Lopes 11 2) Jake Rusak 10
- 3) Ken Kincel 12 4) Stephen Postupak 12
- 1:01.604(1:01.604)2:15.337(1:13.733)3:17.779(1:02.443)
- 4:30.411(1:12.633)5:33.713(1:03.302)6:43.455(1:09.742)
- 7:42.950(59.495)8:48.326(1:05.377)
- 6Holy Cross High School8:51.823
- 1) Kevin Jumper 10 2) Thomas Lee 10
- 3) Doug Walsh 10 4) William Roever 10
- 1:03.338(1:03.338)2:11.340(1:08.003)3:12.408(1:01.069)
- 4:20.066(1:07.659)5:22.056(1:01.990)6:32.349(1:10.294)
- 7:39.292(1:06.943)8:51.816(1:12.525)
- 7Elk Lake High School9:14.242
- 1) Kale Decker 12 2) Noah Johnson 11
- 3) Jeremy Quinnan 10 4) Noah Staff 11
- 1:05.631(1:05.631)2:16.103(1:10.472)3:24.256(1:08.153)
- 4:38.244(1:13.988)5:46.820(1:08.576)7:01.362(1:14.542)
- 8:02.223(1:00.862)9:14.238(1:12.016)
- 8Hanover Area9:17.321
- 1) Kyle Bohlin 12 2) Stephen Rowley 10
- 3) Frank Yuscavage 10 4) Max Mendrzycki 12
- 1:02.287(1:02.287)2:10.379(1:08.093)3:13.459(1:03.080)
- 4:31.811(1:18.353)5:38.061(1:06.250)6:53.057(1:14.997)
- 8:01.920(1:08.863)9:17.319(1:15.399)
- 9Montrose9:27.36
- 1) Gabriel Wilber 10 2) Nick Harder 9
- 3) Jonathan Lyden 10 4) Nick Summerville 12
- 1:03.912(1:03.912)2:19.386(1:15.475)3:26.624(1:07.238)
- 4:39.032(1:12.409)5:48.043(1:09.011)7:00.429(1:12.387)
- 8:05.819(1:05.391)9:27.353(1:21.534)
- 10Northwest Area9:36.81
- 1) Caleb Cumberland 11 2) Kyle Koch 11
- 3) Wyatt Morris 12 4) Camryn Weber 10
- 1:11.025(1:11.025)2:26.135(1:15.110)3:38.148(1:12.014)
- 4:55.496(1:17.348)6:00.779(1:05.284)7:21.216(1:20.437)
- 8:26.798(1:05.582)9:36.804(1:10.007)
- 11Mountain View Junior Seni9:55.51
- 1) Robert Gray 12 2) Aiden Long 11
- 3) Doug Smith 9 4) Michael Wademan 12
- 1:07.435(1:07.435)2:25.128(1:17.694)3:37.895(1:12.768)
- 5:03.664(1:25.769)6:16.896(1:13.233)7:36.333(1:19.437)
- 8:49.860(1:13.527)9:55.501(1:05.641)
- 12Riverside (2)9:57.18
- 1) frank genell 12 2) Carl Walsh 9
- 3) Joshua Godlewski 10 4) Gavin Beck 11
- 1:09.804(1:09.804)2:31.514(1:21.711)3:47.241(1:15.727)
- 5:06.906(1:19.665)6:12.808(1:05.903)7:32.778(1:19.970)
- 8:40.415(1:07.638)9:57.171(1:16.757)
- 13Lackawanna Trail10:02.80
- 1) Jj Sharpe 10 2) Michael Bluhm 9
- 3) Luke Walker 11 4) Isaac Vierling 11
- 1:13.614(1:13.614)2:34.459(1:20.845)3:49.630(1:15.172)
- 5:08.132(1:18.503)6:20.621(1:12.489)7:40.664(1:20.044)
- 8:47.274(1:06.610)10:02.799(1:15.526)
- 14Dunmore10:04.49
- 1) Paris Alunni 11 2) Carlo Escobar 9
- 3) Kilian Palmiter 10 4) Suleiman Qarmout 11
- 1:09.493(1:09.493)2:28.397(1:18.904)3:50.613(1:22.217)
- 5:18.705(1:28.093)6:29.727(1:11.022)7:45.564(1:15.838)
- 8:49.604(1:04.040)10:04.485(1:14.881)
- Men - AA - Team Rankings - 18 Events Scored
- 1)Lakeland (95) 2)Mid Valley Sr. High Schoo (90)
- 3)Western Wayne (79) 4)Scranton Preparatory Scho (72)
- 5)Montrose (69) 6)Riverside (2) (40)
- 6)Hanover Area (40) 8)Holy Redeemer High School (37)
- 9)Dunmore (28.50) 10)Holy Cross High School (28)
- 11)Lake Lehman (26.50) 12)Susquehanna Community (25)
- 13)Northwest Area (22) 14)GAR Memorial (17)
- 15)Carbondale Area Jr/Sr High (9) 16)Blue Ridge (8)
- 16)Lackawanna Trail (8) 16)Elk Lake High School (8)
Back