Meet Program
Bob Shannon Invitational - 2/2/2019
Site: Mitchell Center

  • Men 200 Meter Dash (52)
  •  Athletes must declare by the completion of the 60m dash finals
  • RecordTime/MarkDate 
  • Mitchell:22.213/8/2014Colin McShane, Ohio Wesleyan
  • Denison:22.582009Michael Barnes, Denison
  • Pos NameAffiliationSeed
  • Section 1 Timed Finals
  • 2 Jonathan Haling (JR)Case Western22.70
  • 3 Joseph Joe (JR)Mount Vernon22.63
  • 4 Tommy Davis (SR)Ohio Wesleya22.24
  • 5 Marquis Sena (SO)Ohio Wesleya22.55
  • 6 Montez Taylor (SO)Thomas More22.60
  • Section 2 Timed Finals
  • 2 Justin Fox (SR)Wooster23.35
  • 3 TJ Moore (JR)Thomas More23.13
  • 4 Jonah Barnett (SO)Mount Vernon22.71
  • 5 Denoah Wright (FR)Rio Grande23.00
  • 6 Isaac Mills (SR)Carnegie Mel23.10
  • Section 3 Timed Finals
  • 1 Juan Perez (FR)Case Western23.76
  • 2 Cecil Fletcher (FR)Ohio Wesleya23.75
  • 3 Jack Ryan (SO)Washington &23.70
  • 4 Drake Pence (SO)Wooster23.36
  • 5 Collin Christensen (SO)Washington &23.60
  • 6 Jacob Hoffman (FR)Carnegie Mel23.67
  • Section 4 Timed Finals
  • 1 Jamie Greenwell (JR)Carnegie Mel24.15
  • 2 Luke Couchman (SO)Mount Vernon24.09
  • 3 Myles Parker (SR)Wooster24.05
  • 4 Varun Narayan (FR)Carnegie Mel23.90
  • 5 Heoseph Desir (FR)Carnegie Mel23.90
  • 6 Andrew Burns (SO)Carnegie Mel23.95
  • Section 5 Timed Finals
  • 1 Michael Cai (SO)Carnegie Mel24.39
  • 2 Otto Laakonen (FR)Denison24.38
  • 3 Grant Johnson (SO)Carnegie Mel24.30
  • 4 Jacob Sarver (FR)Washington &24.20
  • 5 Qiyam Stewart (SO)Kenyon24.21
  • 6 Corey Young (JR)Thomas More24.27
  • Section 6 Timed Finals
  • 1 Jimmy Zassick (FR)Case Western24.75
  • 2 Darcy Isaiah (JR)Ohio Wesleya24.55
  • 3 Jordan Halford (FR)Washington &24.50
  • 4 Alex Chin (SR)Denison24.47
  • 5 Aaron Johnston (FR)Muskingum24.49
  • 6 Tarik Taoufik (FR)Carnegie Mel24.50
  • Section 7 Timed Finals
  • 1 Andy James (JR)Thomas More25.46
  • 2 Makai Lewis (JR)Thomas More25.33
  • 3 Zack Osburg (JR)Thomas More25.29
  • 4 Thomas Chen (FR)Carnegie Mel24.99
  • 5 Jordan Upton (FR)Transylvania25.00
  • 6 Chris Loos (SR)Thomas More25.22
  • Section 8 Timed Finals
  • 1 Corey King (FR)Case WesternNT
  • 2 RJ Whitehill (JR)Thomas More27.06
  • 3 Tyrique Richardson (SO)Earlham26.50
  • 4 Kyle Bower (FR)Kenyon25.77
  • 5 Andrew Spoto (FR)Carnegie Mel26.16
  • 6 Jayson Mitchell (FR)Mount Vernon26.32
  • Section 9 Timed Finals
  • 1 Pirapat Rerkpattanapipat (SR)Carnegie MelNT
  • 2 EJ Thompson (FR)Washington &NT
  • 3 Dan Sharp (JR)Mount VernonNT
  • 4 Gerrad Williams (FR)Mount VernonNT
  • 5 Noah Nordquist (JR)Mount VernonNT
  • 6 Noah Menuez (SR)Mount VernonNT
Back