Meet Program
Mike Fanelli Track Classic - 3/28/2019 to 3/30/2019
At: Chabot College

  • Men 3000 Meter Steeplechase
  •  Thursday 3/28/2019 - 5:14 PM
  • RecordTime/MarkDate 
  • Meet:8:54.124/4/2014Colby Wilson, Utah State
  • Pos NameAffiliation
  • Section 1 Timed Finals
  • 1 Bazan, MarioAmerican DisT
  • 2 Jordan, MichaelU.S. Army
  • 3 Tonui, FranklineU.S. Army
  • 4 Goodman, David (SR)Unattached
  • 5 Parrish, MarkUnattached
  • 6 Desgagnes, Jean-Simon (SR)Universite Laval
  • 7 Winter, Connor (SR)Tinman Elite
  • 8 Chesire, EliasUS Army
  • 9 Delgado Fitz, QuetzalcóatlMV
  • 10 Abascal, Samuel (JR)Eastern Kentucky
  • 11 Kangogo, Edwin (SR)Alaska Anchorage
  • 12 Rios, Alejandro (SR)Stanislaus
  • 13 Arnold, Matthew (JR)Lamar
  • 14 Wood, Adam (SO)BYU
  • 15 Detourbe, Pierre-Louis (JR)Simon Fraser
  • 16 Salomon, Dustyn (SR)Hoka Aggies
  • 17 Levermore, Kyle (SR)Arkansas
  • 18 Mitchem, Jake (SO)Colorado Mines
  • Section 2 Timed Finals
  • 1 De Young, Colin (JR)Cornerstone
  • 2 DeBoer, Joey (SR)Cornerstone
  • 3 Boyer, Hunter (SO)Air Force
  • 4 Ahl, Aaron (SO)Simon Fraser
  • 5 Boudouris, Eli (SR)Seattle U.
  • 6 Poteracke, KevinLasagna Athletic
  • 7 Finch, Michael (JR)Southern Utah
  • 8 Steele, Derek (SO)Colorado Mines
  • 9 Smith, Stokton (SO)Utah State
  • 10 FitzPatrick, Kavanaugh (FR)Wisconsin
  • 11 Benning, Zack (SR)Wisconsin
  • 12 Peters, Derick (FR)Wisconsin
  • 13 Henry, Jonah (SR)Wyoming
  • 14 Klinger, NeilHoka Aggies
  • 15 De Spong, Jordan (JR)Nebraska
  • 16 Bartholomay, Alex (SO)North Dakota
  • Section 3 Timed Finals
  • 1 Roehl, Camron (SR)North Dakota
  • 2 Hayes, Dylan (SR)Western Wash
  • 3 Kleiber, Nick (SO)UC Santa Cru
  • 4 Schraer, Aidan (SR)Goode Athletics
  • 5 Wilkinson, Matthew (SO)Carleton
  • 6 Barton, ForrestColorado St.
  • 7 Skinner, Luke (SO)St. Mary (Kan)
  • 8 Sobczak, Chris (FR)Simon Fraser
  • 9 Woltjer, Owen (SO)Cornerstone
  • 10 Schumann, Matt (JR)Portland
  • 11 Wolfe, Joseph (FR)Colorado Mines
  • 12 Schrag, Kennan (JR)Washington St
  • 13 Young, Jack (FR)Kansas
  • 14 Rule, Tyler (JR)UC Santa Cru
  • 15 Shanahan, Joseph (JR)Humboldt State
  • 16 Mason, Luke (FR)Gonzaga
  • Section 4 Timed Finals
  • 1 Gruver, JoshPDC
  • 2 Seidel, Drew (FR)Portland State
  • 3 Esteva, Melvin (JR)East Bay
  • 4 Crone, Ryman (SO)UC Davis
  • 5 Otero, Colby (FR)Seattle Pacific
  • 6 McIlroy, Jackson (SO)Western Wash
  • 7 Dean, Cameron (JR)Washington St
  • 8 Walde, Alex (FR)Gonzaga
  • 9 VanDyke, Kevin (JR)Southern Ore
  • 10 Kedge, AJ (FR)Air Force
  • 11 Blankenburg, Ben (FR)American River
  • 12 Green, Elijah (JR)St. Mary (Kan)
  • 13 Erwin, Brendan (SO)St. Mary (Kan)
  • 14 Covey, Conner (SR)Northwest Chr
  • 15 Francis, Jacob (SO)Southern Utah
  • Section 5 Timed Finals
  • 1 Gebrehiwet, Senai (JR)Unattached
  • 2 Snyder, Joshua (FR)Portland State
  • 3 Korir, Nixon (FR)Azusa Pacific
  • 4 Putney, Jared (FR)Seattle Pacific
  • 5 Brittain, Jeremy (SR)St. Mary (Kan)
  • 6 Heckard, Sawyer (JR)Western Oregon
  • 7 Carrier, Dan (SR)Northwest Chr
  • 8 Humble, Deklan (FR)Southern Ore
  • 9 Luera, Angel (FR)Dallas Baptist
  • 10 Kling, Josh (FR)American River
  • 11 Schank, Connor (JR)North Dakota
  • 12 Garcia, Seth (FR)Fresno Pacific
  • 13 Young, Ethan (NA)Unat-S Utah
  • 14 Matson, Jonathan (JR)Fresno Pacific
  • 15 McMillan, Collin (FR)N D de Namur
  • 16 McDarment, Ooh-Shook (SO)Siskiyous
  • 17 Fredrickson, Marcos (FR)American River
  • 18 Chevreuil, Vincent (JR)UC Santa Cru
Back